Szczecin, 31 marca 2025

Plac budowy fabryki Windar w Szczecinie. Fot. Industria

W Szczecinie rośnie fabryka Windar Renovables

Na placu budowy fabryki Windar Renovables w Porcie Szczecin widać znaczący progres. Trwają roboty palowe. Równocześnie zbliża się zakończenie prac wykonawczych platformy roboczej na całym terenie.

W Szczecinie na Ostrowie Grabowskim powstaje nowoczesny zakład produkcyjny, w którym wytwarzane będą elementy do farm wiatrowych.

Prace przy budowie fabryki ruszyły pod koniec ubiegłego roku. Aktualnie trwa palowanie terenu. Jednocześnie  odbywa się produkcja konstrukcji stalowej, która jest na zaawansowanym etapie. Jej montaż po palowaniu będzie jednym z najważniejszych etapów nadzoru budowlanego, którym zajmuje się firma Industrial Project

Aby zapewnić należyte wykonanie, na bieżąco prowadzimy inspekcje w zakładach produkcyjnych. Nad przebiegiem prac na miejscu, w Szczecinie, czuwa nasz zespół Inspektorów Nadzoru. Jako Inżynier Kontraktu dbamy również o jakość komunikacji pomiędzy wszystkimi uczestnikami procesu: Windar Renovables, Szczecin and Świnoujście Seaports Authority oraz Generalnym Wykonawcą – PORR Polska. Jesteśmy dumni, że możemy mieć swój wkład w przedsięwzięcie o tej skali i znaczeniu – pisze Industria na swoim oficjalnym kanale na LinkedIn 

Przypomnijmy, że w szczecińskim porcie powstanie nowoczesna fabryka wież i masztów dla energetyki wiatrowej wraz z rozbudowaną infrastrukturą. Realizacja projektu rozpoczęła się w grudniu ub.r., a jego zakończenie planowane jest na pierwszą połowę 2026.

Plac budowy fabryki Windar w Szczecinie. Fot. Industria

 Firma Windar jest globalnym podmiotem działającym w sektorze odnawialnych źródeł energii, posiadającym zakłady produkcyjne na całym świecie. Inwestor zamierza otworzyć w Szczecinie swoją pierwszą polską fabrykę, która będzie produkować najnowszej generacji morskie wieże wiatrowe. Oprócz fabryki, w granicach Portu Morskiego Szczecin posadowiony zostanie plac magazynowy i budynki pomocnicze.

W związku z inwestycją firma planuje zatrudnić w Szczecinie przynajmniej 400 osób. Wartość przedsięwzięcia po stronie inwestora szacowana jest na 70 mln euro.

Autor: Dolina OZE

Dodaj komentarz

Popularne artykuły

praca offshore studenci
Jeszcze nie skończyli studiów a już pracują w branży offshore. ROZMOWA
farma fotowoltaiczna golczewo
Ruszyła największa farma PV na Pomorzu Zachodnim
praca na wiatrakach
Startuje rekrutacja do 3. edycji programu “Wiatr - kopalnia możliwości”
ładowarki do elektryków
To największe zagęszczenie ładowarek do elektryków na Pomorzu Zachodnim
wiatraki Pomorze Zachodnie
Największe farmy wiatrowe są na Pomorzu Zachodnim
offshore szczecin zahorski
“Dolina Offshore” na wyciągnięcie ręki?

ostatnio dodane

Rozmowy na fali o biznesie 
Szkolenie widmo czyli jak Orlen wystawił uczniów do wiatru
Ukradł przewody do ładowania aut elektrycznych 
Zaglądamy na budowę Centrum Symulatorów Promów i Offshore
Uczniowie sadzą drzewa. Lekcja ekologii w praktyce
Finał budowy najnowocześniej inwestycji magazynowej w naszym regionie.
1 2 3 22

kontakt

Dolina OZE

telefon: 732722915

mail: kontakt@dolinaoze.pl