You are currently viewing Rekordowa instalacja w Szczecinie

Rekordowa instalacja w Szczecinie

Ponad 5300  paneli o łącznej mocy 1,353 MW zamontowała Spółdzielnia Mieszkaniowa „Śródmieście” na jednym z zarządzanych przez siebie bloków. To kolejne potwierdzenie, że jeśli chodzi o OZE jesteśmy najlepsi w Polsce pod każdym względem.

Instalacja fotowoltaiczna  powstała na budynku przy ul. Łabędziej 30. Jest to już 129. nieruchomość zarządzana przez Spółdzielnię  wyposażona w panele słoneczne. Produkowana w ten sposób energia zasila m.in. oświetlenie klatek schodowych, piwnic oraz wind. To bardzo dobry przykład dbania o środowisko i nowoczesnego zarządzania finansami. Wcześniejsze inwestycje przyniosły rocznie oszczędności  na poziomie kilkudziesięciu tysięcy złotych. W niektórych budynkach była nawet nadwyżka energii.

„Śródmieście” ma planach  kolejne tego typu instalacje. Mają powstać na budynkach osiedla Małe Stoki przy ul. Wiosny Ludów.  Realizując te inwestycje  korzysta z różnych form dofinansowania.  W 2016 roku dostała bezzwrotną dotację oraz wieloletnią pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. To wsparcie umożliwiło montaż paneli na 25 dachach. Dwa lata póżniej spółdzielnia otrzymała unijną dotację w ramach RPO Województwa Zachodniopomorskiego.

Dodaj komentarz