Szczecin, 29 października 2024
Znicze solarne na szczecińskich cmentarzach
Zapalenie znicza na grobie to wielowiekowa tradycja związana z uroczystością Wszystkich Świętych i Zaduszkami. Jak się okazuje w Szczecinie coraz chętniej wybierane są znicze solarne. Czy to chwilowa moda czy trend wzrostowy?
Tradycyjność czy nowoczesność?
Oczywiście zdania także na ten temat są podzielone. Dla wielu znicz powinien mieć tradycyjny płomień, który symbolizuje kruchość i przemijalność naszego życia. Żadne światło nie daje takiego blasku jak woskowa świeca i migoczący naturalnie płomień – mówią tradycjonaliści. Dla innych znicz ma być praktyczny i świecić długo. Powinien być bezobsługowy, odporny na warunki pogodowe i najlepiej ekologiczny. Takie cechy według producentów posiadają właśnie znicze solarne
Znicze solarne mają być hitem Wszystkich Świętych
Jednak jak się okazuje szczecinianie coraz częściej szukają nie tylko tanizny, ale chcą iść z duchem czasu i wybierają różne nowinki również wśród zniczy, najlepiej o długiej żywotności. Jak usłyszeliśmy w jednym z przycmentarnych punktów z kwiatami, znicze solarne są coraz chętniej kupowane. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że potrafią świecić długo – producenci zapewniają, że nawet 1000 dni, dzień i noc. A nawet, gdyby z różnych powodów przestały świecić można je zareklamować w punkcie, w którym się je kupiło (gorzej, jeśli po Wszystkich Świętych tego punktu już nie ma, bo miał charakter tymczasowy).
Ceny zniczy solarnych wahają się od kilkudziesięciu złotych do nawet 150 zł i więcej. Na te najdroższe składają się całe rodziny, wiadomo nie są najtańsze – usłyszeliśmy od jednego ze sprzedawców.
autor: redakcja portalu Dolina OZE
Popularne artykuły
ostatnio dodane
Tagi
kontakt
Dolina OZE
telefon: 732722915
mail: kontakt@dolinaoze.pl